Liposukcja ultradźwiękowa – opinie

Która z kobiet nie chciałaby mieć te kilka kilogramów mniej? Panowie również wykazują tendencję do większej ilości ruchu i pracy z tzw. oponką. Zgubić kilka kilogramów ciała nie jest niczym nadzwyczaj trudnym, wystarczą ćwiczenia oraz odpowiednie ćwiczenia fizyczne, jednak problem się pojawia, gdy chcemy pozbyć się tłuszczu z konkretnych miejsc. Pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej z brzucha, ud, pośladków, ramion, czy bioder często okazuje się wyzwaniem, z którym nie potrafimy sobie poradzić. Ogólnie mniejszy poziom tkanki tłuszczowej przekłada się na zmianę innych okolic naszego ciała, co nie zawsze może być przez nas pożądane (np. piersi u kobiet). Rozwiązanie? – liposukcja ultradźwiękowa.

liposukcja ultradzwiekowa rezultatyMedycyna estetyczna, która w ostatnich latach rozwijała się w niewiarygodnym tempem, potrafi poradzić sobie z problemem, modelowania sylwetki. Najlepszą metodą pozbycia się niechcianej tkanki tłuszczowej z konkretnych obszarów ciała jest liposukcja. Mamy do wybory dwa podstawowe typy liposukcji: liposukcja chirurgiczna i liposukcja ultradźwiękowa. Pierwsza liposukcja polega na wykonaniu niewielkich nacięć oraz wprowadzeniu kaniuli za pomocą, której odsysana jest nagromadzona miejscowo tkanka tłuszczowa. Jest to metoda skuteczna, jednak wiąże się z wieloma niedogodnościami. W początkowych dniach po zabiegu mamy wiele dolegliwości bólowych, musimy zażywać tabletki przeciwbólowe. Tworzą nam się siniaki, mogą powstać nierówności a cały powrót do zdrowia trwa stosunkowo długo. W internecie można spotkać wiele pozytywnych opinii, na temat liposukcji chirurgicznej. Choć wiele osób nie decyduje się na tego rodzaju zabiegi ze względu, że jest to spora ingerencja w nasz organizm.

Wady liposukcji chirurgicznej przyczyniły się do opracowania innych metod na osiągnięcie podobnego efektu. Efekt taki pozwala uzyskać liposukcja ultradźwiękowa wykonana w serii zabiegów. Jest to zabieg przy pomocy, którego również wymodelujemy swoją sylwetką, lecz trwa to trochę dłużej i wymaga większej ilości zabiegów. Dłuższy czas oczekiwania na efekty liposukcja ultradźwiękowa rekompensuje nam brakiem długiego okresu powrotu do zdrowia, mniejszą ingerencją w nasz organizm (brak przerwania ciągłości naskórka) oraz brak dolegliwości typowych dla liposukcji chirurgicznej (siniaki, ból). Liposukcja ultradźwiękowa spotkała się z olbrzymim poparciem wśród kobiet i mężczyzn myślących o likwidacji tkanki tłuszczowej.

Czy liposukcja ultradźwiękowa jest skuteczna?

liposukcja ultradzwiekowa opinieLiposukcja ultradźwiękowa ma zupełnie inne podejście do sposobu likwidacji nadmiaru tłuszczu. Przy pomocy fal ultradźwiękowych oddziałujemy na komórki tłuszczowe powodując ich rozpad. Rozbity tłuszcz w postaci płynnej transportowany jest przez układ limfatyczny oraz naczyniowy do wątroby, która rozprawia się z tłuszczami zarówno pochodzącymi z pożywienia jak i z rozbitych pokładów tkanki tłuszczowej przy pomocy liposukcji. Liposukcja ultradźwiękowa jest procesem naturalnym w wyniku, czego potrzeba czasu, aby nasza wątroba uporała się z likwidowaną tkanką tłuszczową. Aby osiągnąć efekt porównywalny do tradycyjnej liposukcji musimy wykonać serię min. sześciu zabiegów. Co nie oznacza, że liposukcja ultradźwiękowa po pierwszym zabiegu nie daje żadnych efektów. Jeden zabieg potrafi zmniejszyć obwód na brzuchu o średnio dwa centymetry, a z każdym kolejnym zabiegiem rezultat ten się pogłębia. Jest to rewelacyjne rozwiązanie, co potwierdzają ogromnej ilości opinie na różnego typu forach poświęconych medycynie estetycznej lub dotyczących odchudzania.

Większość osób decydujących się na zabieg liposukcji ultradźwiękowej jest zdumiona efektami, jakie osiągnęła. Pamiętajmy też, że zawsze, może się znaleźć osoba, której nic nie pasuje, która wiecznie jest niezadowolona i będzie negować zabieg. Opiniami takimi nie powinniśmy się zbytnio przejmować, ponieważ niezadowolenie najczęściej wynika z niezastosowania się do zaleceń lekarza, który wykonuje zabieg. Całkiem inaczej wygląda kwesta niezadowolenia z danej kliniki lub konkretnego lekarza. Pojedyncza krytyka, może trafić się najlepszemu ekspertowi, jednak wiele negatywnych opinii może być dla nas sygnałem, że coś tutaj jest nie tak. Korzystajmy ze sprawdzonych klinik, w internecie może panować pewny poziom zakłamania (np. celowe działania konkurencji itp.), dlatego też najlepiej polegać na opinii znajomych lub rodziny, wówczas mamy pewność, że informacje są wiarygodne. Na stronach internetowych również bez problemu znajdziemy zwolenników i jednego i drugiego rodzaju liposukcji, jest to bardzo dobre źródło informacji pod warunkiem, że nie traktujemy wszystkiego, co przeczytamy dosłownie.

Comments

comments